Kontakta Gluntens Montessoriskola

Skolledningen och föreningen

Kontakt Telefon E-postadress
Expeditionen 018-560 869

exp@glunten.se

Rektor, Janne Eklund

018-560 868
070-5604224

rektor@glunten.se


Bitr. rektor Mikaela Mosca 072-5703370

mikaela.mosca@glunten.se

Bitr förskolechef Margaretha Lindahl 018-560 875
070-5601432

Bitr.forskolechef@glunten.se

Skolsköterska 018-560 870

skolskoterska@glunten.se

Kurator 0705608028

Kurator@glunten.se

Styrelsen  

info@glunten.se


 

Enheterna

Frånvaroanmälan görs till tel 018- 70 10 510


Sjukanmälan av förskolebarn görs till respektive förskoleavdelning, se telefonnummer nedan.

 

Kontakt Telefon E-postadress
Hunden 018-560 861, 070-9829752 hunden@glunten.se
Katten 018-560 861, 070-9829779 katten@glunten.se
Hästen 018-560 866, 070-9829787 hasten@glunten.se
Rådjuret 018-560 877, 070-560 8771 radjuret@glunten.se
Ugglan 018-560 878, 070-562 24 62 ugglan@glunten.se
Lejonet 018-560 862, 070-9830134 lejonet@glunten.se
     
Isbjörnen 018-560 864, 070-5621877 isbjornen@glunten.se
F-3:an 018-560 863  
4-6:an 018-560 872  
7-9:an 018-560 865  
Fritids F-1 070-562 26 14 fritids@glunten.se
Fritids 2-3 070-362 35 30 fritids@glunten.se
 
Fritidsklubb 070-293 0188 fritids@glunten.se


 

Postadress:
Gluntens Montessoriskola                                                      Här hitta du oss  Karta
Ekeby Bruk 23:B1
752 75 Uppsala

Postgiro: 479 44 28-5
Bankgiro: 5322-8276
Organisationsnummer: 716422-5521